Borås Konstmuseum logo

Kontakta museet
info.boraskonstmuseum@boras.se

Museets reception (under öppettider)
0734 - 32 73 86

Bokningar av gruppvisningar
bokningar.konstmuseum@boras.se

Besöksadress
PA Halls Terrass 2
504 56 Borås

Personal

Eva Eriksdotter
Museichef
Tel: 0768 88 76 81
E-post: eva.eriksdotter@boras.se

Caroline Gustafsson
Förste intendent/Curator - utställningar
Tel: 0728 85 17 72
E-post: caroline.gustafsson@boras.se

Miriam Hagström
Producent - Utställningar & program
Tel: 0734 32 72 21
E-post: miriam.hagstrom@boras.se

Karolina Eriksson
Marknadsförare/Grafisk formgivare
Tel: 0768 88 76 71
E-post: karolina.eriksson@boras.se

Daniel Terres
Verksamhetsutvecklare - urban konst & program
Tel: 072 160 06 88
E-post: daniel.terres@boras.se

Anna Lönnquist (tjänstledig)
Intendent - samling

William Lindgren
Konsthandläggare

Tel: 0768 88 76 69
E-post: william.lindgren@boras.se

Elin Tollbom
Projektledare - konstgestaltningar ny- & ombyggnation
Tel: 0768 88 76 70
E-post: elin.tollbom@boras.se

Oskar Ekstrand
Museitekniker
Tel: 0734 15 32 94
E-post: oskar.ekstrand@boras.se

Petter Yxell
Museitekniker/Projektledare - konstgestaltningar ny- & ombyggnation
E-post: hans.yxell@boras.se

Ellen Tafferner
Konstpedagog
Tel: 0734 15 35 86
E-post: ellen.tafferner@boras.se

Liza Johansson
Museiassistent
Tel: 0728 85 17 71
E-post: liza.johansson@boras.se

Hyr lokaler
Lediga tjänster

Senast uppdaterad: