Borås Konstmuseum logo

Museets reception (under öppettider)
0734 - 32 73 86

Bokningar
bokningar.konstmuseum@boras.se

Besöksadress
PA Halls Terrass 2
504 56 Borås

Leveransadress
Borås Konstmuseum
PA Halls Terrass 4
504 56 Borås

Postadress
Borås Konstmuseum
501 80 Borås

Fakturaadress
Borås Stad
Fakturaservice
Box 907
501 10 Borås

Personal

Eva Eriksdotter
Museichef
Mob: 0768 88 76 81
E-post: eva.eriksdotter@boras.se

Caroline Gustafsson
1:e Intendent/curator - utställningar
Mob: 0728-85 17 72
E-post: caroline.gustafsson@boras.se

Karolina Eriksson
Marknadsförare/grafisk form
Mob: 0768 88 76 71
E-post: karolina.eriksson@boras.se

Anna Lönnquist
Intendent - offentlig konst & samling (stadens skulpturer)
Mob: 0768 88 76 69
E-post: anna.lonnquist@boras.se

Elin Tollbom
Intendent - offentlig konst, ny- och ombyggnation
Mob: 0768 88 76 70
E-post: elin.tollbom@boras.se

Robin Alfengård
Utställningsproducent - street art
Mob: 0728 85 17 71
E-post: robin.alfengard@boras.se

Oskar Ekstrand
Museitekniker
Mob: 0734 15 32 94
E-post: oskar.ekstrand@boras.se

Ellen Tafferner
Konstpedagog
Mob: 0734 15 35 86
E-post: ellen.tafferner@boras.se

Victoria Hofbauer
Arkitektur/designpedagog - gestaltad livsmiljö
Mob: 0734 15 38 28
E-post: victoria.hofbauer@boras.se

Petter Yxell
Konstkonsulent/tekniker

Museivärdar
Liza Johansson

Hyr lokaler
Lediga tjänster

Senast uppdaterad: